Victorie importantă pentru Gilortul Cărbunești la Turceni. Vulturii Fărcășești, pe primul loc la județ

de LM 0


Liga a IV-a / Etapa 16-a

AS Minerul II Mătăsari – CS Vulturii Fărcășești 1-3
AS Viitorul Negomir – CS Internațional Bălești 2-4
CS Jiul Rovinari 2016 – AS Unirea Crușeț 2-1
CS Novaci – AS Avântul Baia-de-Fier 1-4
AS Petrolul Stoina – AS Știința Hurezani 1-2
ACS Știința Turceni – CS Gilortul Târgu Cărbunești 0-2
CS Petrolul Bustuchin – CS Parângul Bumbești-Jiu 2-2
FC Petrolul Țicleni – AS Știința Flacăra Roșia de Amaradia 3-0

Clasament Liga a IV-a

Echipa M V E I GM GP P

1.CS Vulturii Fărcășești 16 13 2 1 67 13 41 puncte
2.ACS Știința Turceni 16 12 2 2 68 14 38p
3.CS Petrolul Bustuchin 16 11 2 3 51 16 35p
4.CS Gilortul Târgu Cărbunești 16 11 2 3 33 15 35p
5.FC Petrolul Țicleni 16 10 2 4 38 21 32p
6.CS Jiul Rovinari 2016 16 9 3 4 42 17 30p
7.CS Internațional Bălești 16 9 3 4 47 24 30p
8.AS Unirea Crușeț 16 9 1 6 43 26 28p
9.AS Știința Hurezani 16 7 2 7 35 45 23p
10.CS Novaci 16 6 4 6 46 28 22p
11.CS Parângul Bumbești-Jiu 16 6 1 9 36 37 19p
12.AS Avântul Baia-de-Fier 16 4 2 10 28 48 14p
13.AS Viitorul Negomir 16 4 1 11 30 59 13p
14.AS Petrolul Stoina 16 2 0 14 12 49 6p
15.AS Minerul II Mătăsari 16 1 1 14 16 56 4p
16.Flacăra Roșia de Amaradia 16 0 0 16 6 130 0p

Liga a V-a / Etapa a 18-a

AS Ştiinţa Drăguţesti – AS Gilortul Bengești 0-2
AS Unirea Dragotești – AS Unirea Bolboși 1-2
AS Viitorul Brănești – AS Viitorul Plopșoru 2-2
AS Dănești – AS Bradul Polovragi 2-2
AS Oltețul Alimpești – AS Energetica Tismana 3-1
AS Știința Godinești – AS Viitorul Cătunele 4-3
AS Foresta Văgiulești – AS Triumful Borăscu 3-3

Clasament Liga a V-a

Echipa M V E I GM GP P

1.AS Triumful Borăscu 16 11 2 3 75 36 35 puncte
2.AS Gilortul Bengești 16 10 3 3 38 17 33p
3.AS Știința Godinești 16 10 1 5 60 34 31p
4.AS Viitorul Plopșoru 16 10 1 5 41 32 31p
5.AS Unirea Bolboși 16 8 4 4 42 35 28p
6.AS Ştiinţa Drăguţeşti 16 8 2 6 48 36 26p
7.AS Oltețul Alimpești 16 8 1 7 59 36 25p
8.AS Viitorul Brănești 16 8 1 7 43 46 25p
9.AS Scoarța 15 6 5 4 27 24 23p
10.AS Unirea Dragotești 16 7 2 7 48 47 23p
11.AS Dănești 16 6 2 8 37 42 20p
12.AS Bradul Polovragi 16 6 1 9 47 52 19p
13.AS Foresta Văgiulești 16 5 4 7 46 74 19p
14.AS Energetica Tismana 16 4 3 9 41 58 15p
15.AS Viitorul Cătunele 16 3 0 13 38 78 9p
16.CS Dumbrava Câlnic 15 1 0 14 16 59 3p

Distribuie articolul