Scor de maidan la Liga a 4-a

de LM 0

sport-4

A început şi Liga a 4-a. Prima etapă a fost una liniştită, însă una care a adus şi un prim rezultat de remarcat. Deţinătoarea Super Cupei Gorjului, Internaţional Băleşti, s-a impus cu 11-0 în meciul jucat acasă contra celor de la Ştiinţa Hurezani, un rezultat care spune multe despre raportul ostilităţilor în teren. Golurile au fost marcate de Horia Şitoianu (patru goluri), Adi Negrea (3 goluri), Frăţilescu  (2 goluri), Silviu Amariei şi Cătălin Clenciu.

În rest, în prima etapă, favoritele s-au impus. Ştiinţa Turceni a câştigat clar acasă cu 4-1 în faţa celor de la Petrolul Stoina, iar Gilortul Cărbuneşti a dispus cu 2-0 de Unirea Cruşeţ.

 

Rezultatele primei etape, Liga a IV-a:

AS Stejari – CS Novaci 0-2, Gilortul Tg. Cărbuneşti – Unirea Cruşeţ 2-0, Vulturii Fărcăşeşti – Parângul Bumbeşti Jiu 1-1, Internaţional Băleşti – Ştiinţa Hurezani 11-0, Minerul II Mătăsari – Petrolul Bustuchin 0-1, Viitorul Negomir – Petrolul Ţicleni 1-4, Ştiinţa Turceni – Petrolul Stoina 4-1. Meciul Energetica Tismana – Jiul Rovinari nu a fost programat.

 

 

Rezultatele etapei a II-a, Liga a 5-a:

Unirea Dragoteşti – Ştiinţa Stroescu Teleşti 3-0, Ştiinţa Peştişani – Foresta Văgiuleşti 2-1, Flacăra Roşia de Amaradia – Olteţul Alimpeşti 4-2, Dumbrava Câlnic – Ştiinţa Drăguţeşti 2-3, Gilortul Bengeşti – Viitorul Brăneşti 0-3, Viitorul Cătunele – Triumful Borăscu 3-1, Progresul Bumbeşti-Piţic – AS Scoarţa 0-1, Ştiinţa Godineşti – Avântul Baia de Fier 5-1, AS Aninoasa – Viitorul Plopşoru 1-4. Avântul Bărbăteşti – Bradul Polovragi nu a fost programat.

 

Clasament Liga a 5-a:

  1. Viitorul Plopșoru 2 2              0              0              10-2        6p
  2. Viitorul Brănești 2 2              0              0              8-1          6p
  3. Flacăra Roșia de Amaradia 2 2              0              0              10-4        6p
  4. Viitorul Cătunele 2 2              0              0              6-3          6p
  5. Ştiinţa Peştişani 2 2              0              0              5-3          6p
  6. Unirea Dragoteşti 2 1              1              0              5-2          4p
  7. Triumful Borăscu 2 1              0              1              6-4          3p
  8. Foresta Văgiulești 2 1              0              1              6-5          3p
  9. AS Scoarța 1 1              0              0              1-0          3p
  10. Avântul Baia de Fier 2 1              0              1              7-8          3p
  11. Știința Godinești 2 1              0              1              6-7          3p
  12. Ştiinţa Drăguţeşti 2 1              0              1              5-8          3p
  13. AS Aninoasa 2 0              1              1              3-6          1p
  14. Bradul Polovragi 1 0              0              1              2-3          0p
  15. Oltețul Alimpești 2 0              0              2              4-7          0p
  16. Progresul Bumbești-Pițic 2 0              0              2              3-7          0p
  17. Știința Stroescu Telești 2 0              0              2              3-8          0p
  18. Dumbrava Calnic 2 0              0              2              3-8          0p
  19. Gilortul Bengești 2 0              0              2              1-8          0p

 

(C.B.)

Distribuie articolul