Reacții după Pandurii-Maccabi

de LM 0

IMG_1188Petre Grigoraș: „N-am început bine, pentru că am primit un gol rapid. De fapt, pe ambele reprize le-am început prost. După ce am egalat, am reuşit să facem presiune, să-i ţinem în terenul lor. Am controlat partida în prima parte, am avut câteva situaţii foarte bune. Am primit un gol doi simplu, din fază fixă. Apoi, am căzut în joc şi am făcut pasul înapoi. Poate s-a văzut şi experienţa lor superioară şi valoarea. Puteam să scoatem un rezultat de egalitate, nu mai mult. Dezamăgirea e mare, şansele de calificare sunt minime, trebuie să ne concentrăm pe Liga 1. Deocamdată, ne gândim la meciul următor, cu Astra. Sunt convins că în 2-3 săptămâni, toţi jucătorii vor fi la potenţial maxim”

Narcis Răducan: „Din păcate, nu suntem pregătiţi pentru această competiţie. Experienţa israelienilor i-a ajutat să arate diferenţa de valoare faţă de noi. Momentan avem capul în pământ după acest eşec. Eu felicit băieţii pentru efort, am vorbit şi la pauză cu ei, erau epuizaţi. Uneori, picioarele nu ascultă capul. Mai avem mult să ne pregătim. Probabil într-o lună va fi altă echipă de titulari la Pandurii. Au fost greşeli şi nesincronizări în apărare. Nu suntem la nivel fizic competiţional al adversarilor. Ei au buget de cinci sau şase ori mai mare decât noi. Au jucat în grupele Ligii Campionilor anul trecut. Noi într-o vară am schimbat 11 jucătorii şi antrenorii şi tot staff-ul tehnic şi medical