Pandurii, mai aproape de Liga 3 după un nou meci fără victorie

de LM 0

Pandurii doar egal, joi, la Motru contra unei alte contracandidate la evitarea retrogradării, CS Balotești, scor 1-1.

Elevii lui Adrian Bogoi au dominat prima repriză. Au condus cu 1-0 încă din secunda 70, prin golul marcat de Adrian Şut. Gorjenii au avut șansa de a mări diferența în minutul 27, când Tudoran a trimis mingea în poartă, dar golul nu a fost validat. Ovidiu Herea, fost jucător la Pandurii, a marcat, în partea a doua pentru CS Balotești.

În prelungiri, pandurul Brian Lemac a văzut cartonaşul roşu, după ce lovit cu capul în ceafă un adversar care întârzia să repună balonul în joc.

La final, antrenorul Adrian Bogoi și-a criticat jucătorii pentru ocaziile ratate dar s-a arătat optimist că încă se poate evita retrogradarea.