Bogoi, bucuros, după o nouă victorie pe teren propriu pentru Pandurii: „Contează că jucăm acasă, ne simțim susținuți”

de LM 0

Spectacol total, duminică, la Pandurii- Farul. Gorjenii și-au adjudecat punctele, în urma unei partide în care s-au înscris 8 goluri.

A fost 5-3 pentru alb-albaștri care au marcat prin: Daniel Ciobanu în minutul 30, George Tudoran în minutul 35 din penalti, Daniel Pârvulescu, în minutele 46 și 67 și Andrei Bledea, în prelungiri.

La final, antrenorul Adrian Bogoi s-a declarat mulțumit deși a acuzat câteva greșeli în apărare care ar fi putut schimba datele de pe tabelă.

După victoria cu farul Constanța, Pandurii a urcat pe locul 6, la patru puncte distanţă de liderul Academica Clinceni.
Adrian Bogoi crede că evoluția bună a echipei sale, din acest sezon, se datorează și faptului că se joacă acasă, la Târgu-Jiu, în prezența a sute de suporteri.

”Contează că jucăm acasă, ne simțim susținuți, împinși în sus. Vrem să jucăm cât mai bine și să ajungem să prindem echipa de Liga I” a declarat, după meci, mijlocașul Daniel Pârvulescu, autorul a două goluri în partida cu constănțenii.